Tridhjetė Kėngė Dhe Legjenda Ballkanike: Studim Mbi Origjinėn Historike

Front Cover
Shtėpia Botuese Naimi, 2015 M04 15 - 568 pages

Tridhjetė legjenda dhe kėngė ballkanike ėshtė njė studim mbi origjinėn historike tė tridhjetė kėngėve dhe legjendave: Dedalija dhe Katallani,  Ninulla e Hipatit, Distiku i Sofiės, Jana dhe Detelini, Zuku Bajraktar, Marko dhe Gjemo Malėsori, Atje lart ka Muskovatė, Vlastari, Fragment nga poema e kopshtares Mari, Poema e shėrbyeses sė Franko-katalanes, Milo Shini, Vaji i vashės pėr trimin e rėnė nė luftė, Ded Skura, Martesa e Halilit, Rrėmbimi i sė shoqes sė Mujit, Fuqija e Mujit, Siran Aga, Halil Garria, Krajli i Talirit, Vojvoda Janko dhe shqiponja, Halili merr gjakun e Mujit, Rėnia e perandorisė serbe, Kanga e Gjergj Elez  Alis, Martesa e krajl Vukashinit, Marko Krajleviē dhe shqiponja, Duro Jabanxhija, Marko Krajleviē dhe Musa Kesexhia, Motra e kapedan Lekės, Kėnga e Luftės sė Kosovės.

 

What people are saying - Write a review

We haven't found any reviews in the usual places.

Contents

Halili merr gjakun e Mujit
357
Motra e kapedan Lekės
400
Martesa e krajl Vukashinit
433
Siran Aga
455
Uroshi dhe Mėrnjavēeviēėt
490
Rėnia e perandorisė serbe
527
Kėnga e Luftės sė Kosovės
539
Halil Garria
555
Copyright

Common terms and phrases

Bibliographic information